Sponsor LP Elektronik

Sponsor PHU Monitor

Egzamin

Egzamin

By móc nadawać na pasmach amatorskich, należy zdać egzamin państwowy na świadectwo radiooperatora. Po zdanym egzaminie otrzymamy na adres domowy swoje świadectwo. Ono jest wydawane dożywotnio. Gdy już je będziemy mieli możemy sie udac do najbliższej delegatury by uzyskać swój znak oraz licencje nadawczą.

Zdajemy Egzamin na Kategorie A bądź C. 
Kategorię C możemy zdać już w wieku 10 lat, ale mamy ograniczone pasma i moc nadawczą. 
Kategorię A możemy zdawać po ukończeniu 15 lat, mamy już wszystkie pasma do dyspozycji wg. Band Planu i wiekszą moc. Przez pierwsze 10 lat możemy maksymalnie nadawać mocą 150 W, a po 10 latach możemy wnioskować na moc 500 W.

Podchodząc do egzaminu zdajemy 4 przedmioty:
1. Wiadomości techniczne z zakresu radioelektroniki
2. Bezpieczeństwo pracy przy urządzeniach elektrycznych i radiowych
3. Przepisy i procedury operatorskie
4. Przepisy dotyczące radiokomunikacyjnej służby amatorskiej

W teście otrzymujemy zestaw 20 pytań, po 5 pytań na każdy przedmiot. Dobra informacja w każdym przedmiocie możemy maksymalnie zrobić 2 błędy.

Zestaw pytań i odpowiedzi są ogólnodostępne.

Jeżeli jakiegoś przedmiotu nie uda się nam zdać, nie należąy sie martwić, poprawiamy jedynie przedmioty nie zaliczone.

Egzamin jak i poprawki odbywają sie w określonych terminach. Egzamin zdajemy państwowy więc w siedzibie regionalnej delegatury UKE.

Jeżeli już przygotowujesz się do egzaminu polecam Ci stronę egzaminkf.plNa tej stronie można dowiedzieć się dużo ciekawych informacji, dostępny jest do ściągnięcia zestaw wszystkich pytań. Administratorzy strony przygotowali ciekawą rzecz. 
Na ich stronie został napisany skrypt który losuje 20 pytan i je sprawdza (podobne jak na prawo jazdy). Przydatne jak się uczymy do egzaminu i chcemy sprawdzić swoje wiadomości.

Joomla Templates - by Joomlage.com